Ono što je svima poznato, jeste da je jedna od glavnih osobina masne kože, pojačano lučenje sebuma čija je mera i koncentracija na koži zapravo i odgovorna za to što je koža masna.
Samim tim, samo pominjanje predloga da se problem masne kože može sanirati negom kože biljnim uljima, mnogima zvuči kao apsurd. Međutim, nije tako, iako su biljna ulja sama po sebi “masna”, ona sastavom svoje “masnoće”, mogu uticati na regulisanje stepena mašćenja kože.
Ukoliko imate problem sa masnom kožom, pred vama je prilika da saznate uz pomoć kojih biljnih ulja možete stati na put prekomernom mašćenju kože.
Koja biljna ulja se koriste u svrhu saniranja prekomernog mašćenja kože?
Ovo su biljna ulja koja možete upotrebiti sa pomenutim ciljem i koja će u veoma kratkom roku dati željene rezultate:
Arganovo ulje:
Iako se u svrhu nege kože uglavnom upotrebljava sa cilje da poboljša blistavost kože i ujednačenost tena, arganovo ulje pokazuje izvanredne rezultate i kada se koristi u cilju saniranja prekomernog mašćenja kože.
Ovo ulje, sadrži značajne količine karotena, vitamina E, kao i nezasićenih masnih kiselina. Svaka od navedenih komponenti, individualno, ali i udruženo, deluje tako što pospešuje ukupno zdravlje kože, a istovremeno utiče i na regulaciju lučenja sebuma.
Samim tim, koža već kroz nekoliko dana nege arganovim uljem, postaje vidno manje masna i lišena pojave problema koji su prateća pojava i karakteristika masne kože (akne, bubuljice, iritacije i slično). Obzirom da arganovo ulje ima moć brzog i dubinskog prodiranja u kožu, ono ujedno ne utiče na pojavu efekta masnoće na koži.
Ulje lešnika:
Ulje lešnika, smatra se takozvanim “suvim uljem”, koje se u primeni pokazalo kao idealno za negu i lečenje masne kože. Ovo ulje, sadrži značajne količine tanina i ketahina koji efikasno i brzo deluju na regulaciju lučenja sebuma. Uz to, ulje lešnika deluje na kožu i kao antioksidant i kao zaštita od UV zračenja.
Samim tim, koža tretirana ovim uljem, za veoma kratak vremenski period postaje vidno osvežena, hidrirana, oslobođena viška sebuma i blistavo čista.
Sve postojeće upale, iritacije i druge promene koje mogu biti prisutne na masnoj koži, bivaju sanirane i sprečava se njihova ponovna pojava.
Ulje suncokreta:
Ulje suncokreta, jedno je od biljnih ulja koje je najzastupljenije u svakom domu i samim tim najdostupnije. Baš tu činjenicu, možete smatrati prednošću, jer upravo ovo ulje koje vam je svakodnevno pri ruci, savršeno je za negu masne kože.
Ulje suncokreta, osim što reguliše meru lučenja sebuma, ujedno i deluje na sužavanje pora, koje su najčešće proširene na masnoj koži. Time što deluje na zatvaranje pora, ulje suncokreta deluje i tako što sprečava nakupljanje sebuma u porama i tako što sprečava pojavu akni i bubuljica na koži.
Na koji način se biljna ulja upotrebljavaju u cilju saniranja prekomernog mašćenja kože?
Bilo koje od navedenih biljnih ulja koje se koristi u svrhu saniranja prekomernog mašćenja kože, upotrebljava se tako što se u količini od nekoliko kapi (5 do 6 kapi) nanese na vateni tufer i utrlja ravnomerno na temeljno očišćenu kožu. Zatim, se sačeka da koža upije ulje (za to je potrebno oko pola sata) i sa kože se na kraju drugim suvim vatenim tuferom samo obriše višak ulja.
[adsense_inserter id=”12825″]Lice se nakon toga ne umiva. Ovakav tretman, najbolje je upražnjavati uveče, pre spavanja. Ujutru se uobičajeno umijte i tretman nege uljem ponovite naredne večeri. Ukoliko vam koža nije preterano masna, tretman nege biljnim uljem ne morate ponavljati svake večeri, već to možete činiti svake druge ili svake treće večeri.
Ukoliko primetite da vas nakon primene biljnog ulja koža svrbi ili da vas pecka, prestanite sa upotrebom tog biljnog ulja i zamenite ga nekom drugom od gore navedenih vrsta ulja.
******************************
Pratite svoj omiljeni ženski portal i na društvenim mrežama:
YouTube, Facebook, Instagram, Twitter.
******************************
Ostavi odgovor
Vidi komentare