Ulje avokada za negu lica: Evo zašto ga dermatolozi preporučuju

ulje avokada

Između tosta od avokada, zelenog preliva i gvakamola, čini se da nema kraja onome što avokado može da uradi. A da bi se povećala njegova svestranost, ulje avokada je takođe prilično impresivan sastojak za negu kože. Da bismo saznali sve činjenice o tome šta može da učini za vašu kožu, konsultovali smo dermatologe. Nastavite da čitate da biste saznali koje su prednosti prirodnog sastojka i mnoge razloge zašto ulje avokada zaslužuje mesto u vašoj svakodnevnoj ishrani i rutini lepote.

Šta je ulje avokada?

Ulje avokada se dobija iz – pogađate – avokada. Dakle, hajde da pričamo o vitalnim hranljivim materijama. Avokado ima veoma, veoma visok nivo vlakana, malo šećera i ima sve multivitaminske kofaktore koji su nam potrebni (kalijum, natrijum, magnezijum, vitamine A, C i K, folnu kiselinu, vitamin B6 i niacin). Takođe ima veoma jaku antioksidativnu aktivnost i visoku koncentraciju mononezasićenih masti.

Ulje avokada pomaže koži na mnogo načina i iz tog razloga ćete ga naći u raznim maskama, kremama i hidratantnim kremama. Prilikom kupovine ulja avokada, dermatolozi naglašavaju važnost pronalaženja proizvoda koji su organski, nerafinisani i hladno ceđeni. Ovo bi osiguralo potrošaču da kupuje ulje avokada u njegovom najčistijem obliku, što bi mu pružilo maksimalnu korist. I ne samo da treba da pogledate kako se obrađuje, već i odakle se obrađuje. Avokado iz različitih regiona ima malo drugačiji sastav u pogledu ulja avokada, tako da je korisno znati kako se vaš proizvod nabavlja.

Povezano – Odaberite pravo ulje za lice za vaš tip kože

Ulje avokada

Benefiti ulja avokada

Kada se primenjuje lokalno, ulje avokada ima mnoge kozmetičke prednosti, kao što su:

  • Promoviše i utiče na ukupni sadržaj kolagena: Iako je potrebno više studija da bi se pokazalo da li ulje avokada povećava kolagen ili ne, istraživači znaju da ono više smanjuje sve puteve koji razlažu vaš kolagen. Ono što su primetili je da postoji izvesno povećanje sadržaja rastvorljivog kolagena i inhibicija enzima lizil oksidaze, koji takođe razgrađuje kolagen.
  • Minimizira štetu: avokado i ulje avokada odlični izvori antioksidanata, kao što je vitamin E, koji pomaže da se apsorbuju slobodni radikali kako bismo se zaštitili od oštećenja životne sredine. Povećava metabolički energetski proces u mitohondrijama: Čak je i funkcija mitohondrija bolja kada uzimate ulje avokada.
  •  Pomaže koži da održi hidrataciju: ulje avokada može delovati kao emolijens i ima okluzivna svojstva. Ovo znači da istovremeno omekšava kožu i zadržava humektante i emolijense na koži.
  • Minimizira upalu: Možda mislite da ne biste želeli da stavljate ulje na kožu sklonu aknama, ali u ovom slučaju, preporučuje se stavljanje ulja avokada na sve, od ekcema i psorijaze do seboroičnog dermatitisa i akni zbog njegovog antiinflamatornog delovanja. svojstva. Neće vam začepiti žlezde i izazvati još više akni jer, u stvari, akne nisu samo začepljene žlezde.
Ulje avokada

Kako se koristi?

Ulje avokada se može koristiti u čistom obliku i takođe je uključeno u formulaciju proizvoda za negu kože. Najčešće ćete naći ulje od avokada koje se koristi u maskama, u kom slučaju je najbolje slediti uputstva proizvođača. Ako ste zainteresovani za „uradi sam“ kozmetičke tretmane, takođe možete napraviti sopstvenu hidratantnu i hranljivu masku od mesa avokada u kombinaciji sa organskim medom, koji takođe ima jaka antiinflamatorna svojstva. Ako odlučite da koristite direktno ulje avokada, dermatolozi preporučuju da ga prvo razblažite ili koristite u kadi.

Neželjeni efekti ulja avokada

Pošto uvek postoji mogućnost alergijske reakcije ili iritacije prilikom isprobavanja novih proizvoda, važno je da testirate ulje avokada kada ga prvi put koristite. Međutim, mononezasićeno ulje se generalno dobro toleriše, čak i za one sa problemima kože. Dermatolozi kažu ne samo da se ulje avokada obično dodaje proizvodima u veoma razblaženom obliku, već je takođe dizajnirano za veoma suvu, osetljivu ili problematičnu kožu, tako da nema mnogo brige o mogućnosti preterivanja.

Pročitajte još i – Da li se ulje za lice nanosi pre ili posle kreme za lice

_____________________________________________________________ Svi tekstovi i kompletan sadržaj na portalu Lepotica.rs napisani su samo u informativne svrhe i nije zamena za stručni savet. Portal Lepotica.rs ne pruža medicinske, psihološke niti bilo koje stručne savete i sadržaj tekstova na portalu ne predstavlja mišljenje autora i nije zamena za stručno mišljenje, te portal Lepotica.rs ne može preuzeti odgovornost za eventualnu štetu nastalu korišćenjem informacija iz sadržaja tekstova.
error: Content is protected !!