Veoma česte osobine suve kože su osetljivost i sklonost iritacijama, svrab i sklonost ka ubrzanom starenju, perutanju i gubitku elastičnosti. Sve od navedenih osobina, zapravo i nedvosmisleno predstavljaju skup mana koje je cilj što pre i što uspešnije sanirati.
Na svu sreću, način da to vrlo uspešno i brzo učinite postoji i krajnje je jednostavan. Dovoljno je samo da obezbedite i upotrebite odgovarajuće biljno ulje.
Uz redovnu i pravilnu primenu odgovarajućeg biljnog ulja, sve gore navedene mane suve kože, moguće je sanirati kroz samo nedelju dana do maksimalno dve nedelje.
Koja biljna ulja je potrebno upotrebiti u cilju nege suve kože?
Ovo su biljna ulja uz pomoć kojih ćete lako i jednostavno sanirati problem sa suvom kožom:
– Ulje divlje ruže:
Ulje divlje ruže, u svom sastavu sadrži značajne koncentracije esencijalnih masnih kiselina i vitamina A. Upravo zahvaljujući ovim sastojcima, ulje divlje ruže se smatra jednim od delotvornijih i najboljih prirodnih preparata za negu suve kože. Ovo ulje povećava otpornost suve kože na pojavu iritacija, uklanja mrlje sa kože, čineći ten ujednačenim i čistim i eliminiše perutanje i osetljivost na spoljašnje uticaje.
– Bademovo ulje:
Sve simptome suve kože, moguće je vrlo uspešno eliminisati uz primenu bademovog ulja. Ovo ulje, suvu kožu čini podhranjenom, mekanom i vidno osveženom, ujedno sprečavajući pojavu iritacija na njoj. Posebno je delotvorno u nameri da eliminišete prisustvo svraba, perutanja i crvenila. Ujedno, bademovo ulje štiti kožu od uticaja UV zračenja.
– Ulje semenki pamuka:
Ulje semenki pamuka, sadrži izobilje omega 6 masnih kiselina i fitosterola. Ova dva sastojka u kombinaciji, na kožu deluju tako što je dubinski hidriraju i osvežavaju, stvarajući na njoj ujedno zaštitni sloj koji produžava stanje hidriranosti i odlaže ponovnu pojavu simptoma suvoće. uz upotrebu ovog ulja, svi problemi koji prate suvu kožu postaju neutralisani.
– Maslinovo ulje:
Maslinovo ulje, još jedno je u nizu biljnih ulja koja su se pokazala kao odlična za . Konkretno, maslinovo ulje smiruje suvu kožu, povećavajući njenu elastičnost i davajući joj bolju hidriranost i svežinu. Posebno u slučaju prisustva alergijskih osipa ili ispucalosti suve kože, poželjno je koristiti maslinovo ulje za negu.
Na koji način treba upotrebljavati biljna ulja u svrhu nege suve kože?
Ukoliko odlučite da bilo koje od gore navedenih biljnih ulja upotrebite u svrhu nege suve kože, uradite to tako što ćete na temeljno očišćenu kožu koja je još polu vlažna direktno naneti nekoliko kapi biljnog ulja i utrljati ga vrhovima prstiju. Nakon što ste utrljali ulje, sačekajte da ono deluje i prodire u kožu oko pola sata, a zatim vatenim tuferom sa kože uklonite njegov višak.
[adsense_inserter id=”12825″]Kožu nemojte dodatno umivati nakon uklanjanja viška ulja. Najbolje je da ovaj tretman nege obavljate uveče i to neposredno pre spavanja. Ukoliko vam je koža izrazito suva, tretman ponavljajte dva puta dnevno, odnosno i ujutru i uveče.
Preporuka o kontinuiranoj trajnosti upražnjavanja ovakvih tretmana nege suve kože ne postoji. Tačnije, kožu na ovaj način možete negovati trajno, odnosno koliko god dugo da je to potrebno.
Ukoliko nakon izvesnog perioda upotrebe određenog biljnog ulja primetite da na koži izostaje efekat i da je koža i dalje suva ili dodatno iritirana, to može značiti da je sastav kože postao prezasićen sastojcima koji se nalaze u sastavu biljnog ulja koje upotrebljavate i da ti sastojci više nemaju mogućnost delovanja na vašu kožu. U tom slučaju, prestanite sa upotrebom tog biljnog ulja i počnite da koristite neko drugo od predloženih biljnih ulja.
******************************
Pratite svoj omiljeni ženski portal i na društvenim mrežama:
YouTube, Facebook, Instagram, Twitter.
******************************
Ostavi odgovor
Vidi komentare